Obecny czas: Nie Cze 20, 2021 10:02 pm
 Odpowiedz  [ 1 post ] 
AutoMapa 5 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2008 9:21 pm
Posty: 194
Post AutoMapa 5
Na wstępie warto zauważyć, że AutoMapa 5 to kolejny krok w rozwoju technik wizualizacji 3D. Kolejna wersja - AutoMapa 5 - przynosi trójwymiarowe wizualizacje budynków w ponad 600 miastach i miejscowościach. Jest to unikatowa cecha wśród systemów nawigacyjnych w całej Europie!
W poprzedniej wersji 4.5 w tej technologii opracowanych było 34 planów największych miast Polski.

Image

Czyż nie wygląda to imponująco :shock: :?: :?: :!: :!: :!:

Co ciekawe w AutoMapa w swojej najnowszej wersji może być po raz pierwszy uruchomiona również na prostszych urządzeniach nawigacyjnych z Windows CE 4.2. Tak więc dla użytkowaników urządzeń z tym systemem, czyli tych najtańszych i najprostszych również stworzono możliwośc zainstalowania AutoMapy.

Najnowsza AutoMapa 5 to nie tylko przewodnik dla kierowców – to również doskonałe narzędzie do planowania tras terenowych i przełajowych.
Blisko 630 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii na terenie Polski, 100 proc. pokrycia sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 52 tysiące jezior czy blisko 140 tysięcy kilometrów rzek sprawiają, że dzięki AutoMapie można spokojnie zaplanować sobie długi wiosenny weekend, jak i letnie wakacje na terenie Polski.
AutoMapa w wersji 5, to blisko 700 miast i miejscowości z budynkami w wizualizacji 3D. Nowe, jeszcze dokładniejsze mapy i ponad 220 tysięcy (!!!! - w najnowszej wersji CityNavigatora jest ich zaledwie troszeczkę ponad 8.000) punktów użyteczności publicznej (POI).
Jeśli jesteś użytkownikiem AutoMapy warto odwiedzić portal społecznościowy www.miplo.pl stworzony przez i dla użytkowników AutoMapy. W ramach miplo.pl codziennie dodawanych jest ponad 400 nowych Punktów Użyteczności Publicznej (POI), a ich łączna liczba przekroczyła już 220 tysięcy, dzięki czemu każdy użytkownik posiadający ważną licencję może skorzystać z największej w Polsce bazy danych uwzględniającej niemal wszystkie niezbędne każdemu kierowcy punkty takie jak stacje benzynowe, bankomaty, stacje serwisowe czy punkty pomiaru prędkości.

Najważniejsze nowości w AutoMapie 5

Interfejs użytkownika
Nowe, większe ikony menu.
Nowy widok w maksymalnych zbliżeniach widoku 3D.
Jeszcze szersze pole widzenia i udoskonalona perspektywa w widoku 3D.
Przebudowa systemu skórek umożliwiająca tworzenie ich niezależnie od rozdzielczości wyświetlacza urządzenia, na którym działa AutoMapa.
Możliwość bezpośredniego dzwonienia na numer telefonu zawarty w opisie punktu POI.
Dodatkowa strzałka manewru ułatwiająca nawigację pojawia się przy dużym nachyleniu mapy.
Nowe tzw. „Twoje Menu” dostępne po kliknięciu w ekran w trakcie nawigacji pozwala użytkownikowi na dowolny wybór 12 najpotrzebniejszych dla niego funkcji programu.
Możliwość zmiany grafiki wskaźnika GPS (np. na ikonę samochodu).

Nawigacja
Możliwość wyboru trasy alternatywnej, która, za wyjątkiem punktów „START”, „KONIEC” i punktów „PRZEZ”, stara się używać alternatywnych dróg.
Inteligentne punkty „PRZEZ”. Jeżeli punkt „PRZEZ” ustawiany jest bezpośrednio na mapie w dużym oddaleniu lub poprzez wyszukanie i wybór miejscowości, trasa stara się jak najszybciej przejechać przez wybraną miejscowość bez konieczności dojechania do jej centrum.
Opcja omijania autostrad.
Specjalny „Punkt Ulubiony” o nazwie „Samochód”, tworzony automatycznie po odłączeniu zasilania zewnętrznego lub wyjściu z AutoMapy, ułatwiający odnalezienie miejsca, gdzie pozostawiony został samochód (np. parking)
Możliwość regulacji skali używanych w funkcji „auto – zoom”
Zwiększona stabilizacja obrazu w trybie pracy z włączoną nawigacją.

System
Obsługa urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows CE 4.2.
Zmniejszone zużycie i fragmentacja pamięci w wyznaczaniu skomplikowanych tras.
Uproszczenia w programie instalacyjnym.
Przyspieszona obsługa dużych plików POI.
Automatyczne przełączanie orientacji ekranu. AutoMapa zapamiętuje ostatnio używaną orientację i używa jej przy kolejnym starcie. Po zamknięciu, program przywraca tę orientację, którą sprzęt miał przed startem AutoMapy.

WAŻNE:
Najnowsza wersja AutoMapy dostępna jest nie tylko dla nowych klientów, ale również dla posiadaczy starszych wersji AutoMapy. Użytkownicy poprzednich wersji z ważną subskrypcja mogą pobrać wersję 5.0 całkowicie bezpłatnie ze strony http://www.AutoMapa.pl i zainstalować na swoim urządzeniu nawigacyjnym.
:)


Pią Kwi 11, 2008 9:26 pm
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
tworzenie stron www